English |  Deutsch  
Kütahya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü


2013 Yılında Kültür ve Turizm Bakanlığınca Yerel Yönetimlerin, Derneklerin ve Vakıfların Projelerine Destek Sağlandı

2013 YILINDA KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞINCA  YEREL YÖNETİMLERİN, DERNEKLERİN VE VAKIFLARIN PROJELERİNE DESTEK SAĞLANDI

15.03.2007 tarih ve 26463 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren “Kültür ve Turizm Bakanlığınca Yerel Yönetimlerin, Derneklerin ve Vakıfların Projelerine Yapılacak Yardımlara İlişkin Yönetmelik” hükümlerine göre ; Kültür, sanat ve turizmi geliştirmek ve tanıtmak için hazırlanan projeler Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenmektedir. Ayrıca aynı Yönetmelik hükümlerine göre Özel Tiyatroların Projelerine de destek verilmiştir.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Zülkarni YELDEMEZ yaptığı açıklamada Bakanlığımızın;  Kültür, sanat ve turizm değerlerimizi ve zenginliklerimizi yaşatıcı, yayıcı, destekleyici, geliştirici ve tanıtıcı, yerel, ulusal ve uluslararası nitelikteki şenlik, festival, anma günleri, konser, sergi, gösteri, kongre, sempozyum, seminer, panel, güzel sanatlar, fuar ve benzeri etkinliklere ilişkin projelere yardımda bulunduğunu söyledi. Bakanlığımızın desteklerinden faydalanmak isteyen dernek ve vakıfların  nasıl başvuru yapabileceklerine ilişkin bilgi veren YELDEMEZ , ilgililerin Yönetmelikte belirtilen belgeler ile birlikte İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne başvurması gerektiğinin altını çizdi.

Ocak-Aralık 2013 döneminde kültürel değerlerimizi ve zenginliklerimizi yaşatıcı, yayıcı, destekleyici, geliştirici ve tanıtıcı projeleri gerçekleştiren 1 Vakıf , 1 Birlik,  5 Belediye, 2 Özel Tiyatro ve 7 dernek olmak üzere 16 kuruluşa toplam 161.000,00 tl yardımda bulunulmuştur.

 

  • Kütahya İl Kültür ve Turizm Müdürü, Zülkarni YELDEMEZ
  • Tavşanlı Belediyesi Tiyatro Topluluğu
  • Rahvan At Yarışları
  • Hisarlı Ahmet Sempozyumu
  • Hayme Ana yı Anma ve Göç Şenlikleri
  • Çaltılı Köyü Bakla Festivali
  • 5. Yörük ve Türkmen Buluşması

Ana Sayfaya Dön
Bu site Kültür ve Turizm Bakanlığı Bilgi Sistemleri Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanmıştır.
Bu sayfa 1588 kez gösterilmiştir.