English |  Deutsch  
Kütahya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü


Kütahya Travel Turkey Turizm Fuarında tanıtıldı.

5-8 Aralık 2013 tarihleri arasında İzmir’de düzenlenen Travel Turkey Turizm Fuarı 60’dan fazla İlin ve 21 ülkenin turizm profesyonellerinin de içinde yer aldığı 850’yi aşkın yerli-yabancı katılımcıyı buluşturdu.

 

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ve Hannover Fairs Turkey Fuarcılık A.Ş işbirliği ile organize edilen 7. Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Konferansı’nın açılışı; Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Özgür ÖZARSLAN, Kütahya Valisi Şerif YILMAZ, Fuara katılımcı İllerin Valileri, Vali Yardımcısı Mustafa İNGENÇ, Kütahya İl Kültür ve Turizm Müdürü Zülkarni YELDEMEZ, yerli ve yabancı üst düzey bürokratlar ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Kütahya Standına Büyük İlgi

Kütahya Valiliği ve Kütahya Belediyesi'nin ortak çalışmasıyla açılan ve fuar başlangıcından itibaren büyük ilgi gören Kütahya İli standında, başta çevre illerin Sayın Valileri ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Başaran ULUSOY olmak üzere yerli ve yabancı birçok  ziyaretçiye, İlimizle ilgili bilgiler verilerek, tarihi, kültürü, el sanatları, termal ve turizm değerlerinin yanı sıra çini sanatı, gümüş işlemeciliği ve yeraltı kaynakları ile ilgili tanıtımlar yapıldı. Ziyaretçilere Kütahya standında geleneksel Gediz Tarhanası ve Tavşanlı Leblebisi ikram edildi. 

Kütahya tanıtım standımızda Valimiz Sayın Şerif Yılmaz'a, Vali Yardımcısı Mustafa İngenç, İl Kültür ve Turizm Müdürü Zülkarni Yeldemez, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet ZENCİ, Kütahya Kültür ve Eğitim Vakfı Başkanı Adil ÖZKAN ve özel firma temsilcileri eşlik ettiler.

 

  • travel turkey 2013 04
  • travel turkey 2013 03
  • travel turkey 2013 02
  • travel turkey 2013 01
  • travel turkey 2013

Ana Sayfaya Dön
Bu site Kültür ve Turizm Bakanlığı Bilgi Sistemleri Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanmıştır.
Bu sayfa 1630 kez gösterilmiştir.