English |  Deutsch  
Kütahya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü


Kütahya, Emıtt Turizm Fuarı'nda Tanıtıldı. (Basın Bülteni)

T.C.

KÜTAHYA VALİLİĞİ

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

BASIN BÜLTENİ

15.02.2012

KÜTAHYA, EMITT TURİZM FUARI'NDA TANITILDI.

Bu yıl 16.sı düzenlenen ve dünyanın en büyük 5.turizm fuarı olan İstanbul Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT), 9-12 Şubat 2012 tarihleri arasında Büyükçekmece Tüyap Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilmiştir. 62 ülke ve çok sayıda ilimizin katıldığı EMITT Turizm Fuarı'nda Kütahya, 98 m² lik bir alanda temsil edilmiştir.

Dünya turizm profesyonellerinin buluştuğu EMITT Turizm Fuarı'nın açılışı 9 Şubat 2012 perşembe günü saat 11:00 de Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Ertuğrul GÜNAY tarafından gerçekleştirildi. Açılışa Arjantin, KKTC, Filistin Kültür ve Turizm Bakanları ile 22 Arap ülkesini temsilen Arap Turizm Örgütü Başkanı ve çok sayıda yerli ve yabancı misafir katıldı.

Kütahya Valiliği, Kütahya Belediyesi ve Kütahya Sanayi ve Ticaret Odası işbirliği ile gerçekleştirilen fuarda Kütahyamız'ın tarihi, kültürel, sanatsal ve termal değerlerinin tanıtımı yapıldı.

Kütahya standının açılış töreninde Kütahya Vali Yardımcısı Bilal ÖLMEZ, Belediye Başkanı Mustafa İÇA, İl Kültür ve Turizm Müdürü Zülkarni YELDEMEZ, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Nihat HELVACI, KESTAŞ Genel Müdürü Mehmet ZENCİ, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet ATAKAN hazır bulunmuşlardır.

Dünyanın önde gelen turizm fuarlarından biri olan ve çok sayıda turizmcinin buluştuğu EMITT Fuarı'nda Kütahya çinimiz, yöresel kıyafetlerimiz, geleneksel el sanatlarımız, gümüş işlemeciliği ve termal otellerimizin tanıtımı gerçekleştirildi. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüzce ilimizin tanıtımı için Broşür, CD, harita, Hayme Ana, Kütahya Fotoğraf Albümü, Termal Turizmde Kütahya kitapçıkları dağıtıldı. TRT radyo ve televizyonlarıyla canlı yayın programları gerçekleştirildi. Ayrıca 60'ın üzerinde yabancı ülke standına İngilizce tanıtım materyalleri bırakıldı.

Kamuoyuna duyurulur.

Zülkarni YELDEMEZ           

İl Kültür ve Turizm Müdürü      
  • EMITT 2012
  • EMITT 2012
  • EMITT 2012
  • EMITT 2012
  • EMITT 2012
  • EMITT 2012
  • EMITT 2012

Ana Sayfaya Dön
Bu site Kültür ve Turizm Bakanlığı Bilgi Sistemleri Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanmıştır.
Bu sayfa 1959 kez gösterilmiştir.