English |  Deutsch  
Kütahya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü


Kütahya'nın En Çok Kitap Okuyanları Ödüllendirildi
Her yıl Mart ayının son haftasında kutlanmakta olan "Kütüphaneler Haftası" nedeniyle ilimiz merkezde en çok kitap okuyan iki üyeye Kütahya Valisi Kenan Çiftçi tarafından kitap hediye edildi.
   Türk Kütüphaneciler Derneği tarafından 1964 yılında başlatılan ve 1982 yılından bu yana da Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü ile işbirliği halinde kutlanan “Kütüphane Haftası” nedeniyle Vahit Paşa İl Halk Kütüphanesi ve Çocuk Kütüphanesinde üye olarak en çok kitap okuyan ilk iki kişiye Kütahya Valisi Kenan Çiftçi tarafından kitap hediye edildi.
    Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, ilimiz Vahid Paşa İl Halk Kütüphanesinden 203 adet kitap okuyan Atay Tavşanlıoğlu’na ve Çocuk Kütüphanesinden 90 kitap okuyan Evliya Çelebi ilköğretim okulu 1.Sınıf öğrencisi Emrullah Bayındır’ a ilk ikiye girdikleri için hediye olarak kitap ve altın verdi.
     Kitap okumanın hakikaten önemli olduğunu vurgulayan Vali Kenan Çiftçi kitap okumanın hobi olmaktan çıkarak alışkanlık haline gelmesi gerektiğini belirterek kitap okumayan kişinin kendisini eksik hissetmesi gerektiğini ifade etti.
   Yapılan ziyarete Vali Yardımcısı Bilal Ölmez, İl Kültür ve Turizm Müdürü Zülkarni Yeldemez, Vahit Paşa İl Halk Kütüphanesi Müdür Vekili Ahmet Yavuz, Vahit Paşa İl Halk Kütüphanesi Yazma Eserleri Müdürü Mevlüt Çetin Kütüphane personeli, en çok kitap okuyanlar ve aileleri katıldı.


  • Kütahya'nın En Çok Kitap Okuyanları Ödüllendirildi
  • Kütahya'nın En Çok Kitap Okuyanları Ödüllendirildi
  • Kütahya'nın En Çok Kitap Okuyanları Ödüllendirildi
Ana Sayfaya Dön
Bu site Kültür ve Turizm Bakanlığı Bilgi Sistemleri Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanmıştır.
Bu sayfa 2321 kez gösterilmiştir.