English |  Deutsch  
Kütahya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü


15 -22 Nisan, Turizm Haftası Kutlanmaları (Basın Bülteni)

T.C.

KÜTAHYA VALİLİĞİ

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

BASIN BÜLTENİ

Toplumda turizm bilincini geliştirmek iç turizmi canlandırmak, halkın turizm hareketlerine katılımını sağlamak amacı ile Ülkemizde her yıl 15 -22 Nisan tarihleri arası Turizm Haftası olarak kutlanmaktadır.

Dünyadaki en hızlı gelişen sektörlerden biri olan turizm sektörü, ülke ekonomisine yaptığı katkının yanı sıra kültürlerin birbirini tanımasında, kaynaşmasında ve evrensel anlamda sevginin barışın ve dostluğun kurulmasında önemli bir katkı sağlamaktadır.

Bacasız sanayi diye adlandırdığımız turizm sektörü ekonominin can simididir. Daha az yatırımla daha kısa sürede daha çok istihdam sağlar. Çok sayıda sektör ile mal ve hizmet alışverişi olan lokomotif bir sektördür.

İthalata bağımlılığı en az olan ve sağladığı döviz ile dış ödemeler dengesini olumlu yönde etkileyen bir sektördür. Turizm sektörü günümüzde ülke kalkınmasının vazgeçilmez unsurlarından biri haline gelmiştir.

Ülkemiz tarihi değerleri, kültürel zenginlikleri, doğal güzellikleri, genç ve dinamik nüfusu, geleneksel misafirperverliği ve kaliteli hizmet anlayışı ile önemli bir potansiyele sahiptir.

Turizmde istenilen başarının elde edilebilmesi için etkili ve sürekli tanıtım yapılarak gelen turistlerin memnun ayrılmalarını sağlamak amacı ile onlara hoş görü ve güler yüzlü davranmalı ve geleneksel misafirperverliğimizi göstermeliyiz.

Bu yıl 36.sını kutladığımız Turizm Haftasının Kütahya’mıza ve Ülkemize hayırlı olmasını diliyor, hafta dolayısı ile katkılarını esirgemeyen Kütahya Belediyesi, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası başta olmak üzere emeği geçen bütün kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyor, tüm halkımızı etkinliklere katılmaya davet ediyorum.

Zülkarni YELDEMEZ

İl Kültür ve Turizm Müdürü

Ana Sayfaya Dön
Bu site Kültür ve Turizm Bakanlığı Bilgi Sistemleri Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanmıştır.
Bu sayfa 1760 kez gösterilmiştir.