English |  Deutsch  
Kütahya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü


Neredeyim: TURİZM > Alışveriş


Alışveriş

İlimize girerken ya da ayrılırken, Eskişehir yolu veya Afyon yolu güzergahında mola verme ihtiyacı duyduğunuzda uğrayabileceğiniz mekanlar, sevdiklerinize eş ve dostlarınıza almak istediğiniz hediyeler bulabileceğiniz yerler hakkındaki bilgileri bulacaksınız. Dünyaca ünlü Porselen ve çinilerimizin bulunduğu satış mağazalarında alışveriş yapabilir, çeyizinizi alabilir ya da sevdiklerinizi sevindirebilirsiniz...
Bu mekanlar arasında Kütahya Porselen mağazamızda bulunan Saklı Dünya restaurant da kahvenizi yudumlayabilir yada zengin yemek çeşitleri bulunan mönüsünden tadabilirsiniz.

İlimize Afyon yolu güzergahından geldiğinizde Can Dinlenme Tesislerin de mola verebilirsiniz.
 
İlimize Eskişehir istikametinde girdiğinizde Sultan Sofrasında zengin yemek çeşitlerinden tadabilir ve dinlenebilirsiniz.

Zamanınınızdan biraz fedakarlık edip Tavşanlı'dan leblebi, Simav'dan göl fasulyesi, Gediz'den tarhana, Şaphane ve Pazarlar'dan kiraz ve vişne alabilirsiniz.

İlimize girerken yada ayrılırken Güral Porselen mağazamızda bulunan Güral Sofram restaurant da kahvenizi yudumlayabilir yada zengin yemek çeşitleri bulunan mönüsünden tadabilirsiniz.

Çini ve değerli taşın gümüşle buluştuğu takılardan edinmek istiyorsanız Eskişehir yolu üzerinde Kestaş'a uğrayabilirsiniz.

İlimizin simgesi, el emeği ve göz nuru olan zengin çini çeşitlerini almak için Kütahya Kervansarayı çini mağazalarına uğrayabilirsiniz.

Zamana direnen; sevginin, aşkın, hüznün, umudun ilmik ilmik sabırla işlendiği yöresel giyim ve nakışları görmek ve almak istiyorsanız Rüstem Paşa Medresesi El Sanatları Merkezi ile Germiyan Konağına uğrayabilirsiniz.

Ana Sayfaya Dön
Bu site Kültür ve Turizm Bakanlığı Bilgi Sistemleri Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanmıştır.
Bu sayfa 4842 kez gösterilmiştir.