English |  Deutsch  
Kütahya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü


Kütahya Dumlupınar Üniversitesi

KÜTAHYA DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ

 

 

 

 

 

KütahyaDumlupınar Üniversitesi 03.07.1992 tarihinde kurulmuştur. Üniversitenin 2009-2010 eğitim-öğretim yılı itibariyle, 7 fakülte, 3 enstitü 3 yüksekokul, 9 meslek yüksek okulu, 8 araştırma merkezi, 820 öğretim elemanı ve yaklaşık 35.000 öğrencisi ile eğitim vermektedir.Üniversitenin merkez kampüsü Tavşanlı yolu üzerindedir. İlçelerde de üniversiteye bağlı yüksekokullar eğitim faaliyetlerine devam etmektedir.Dumlupinat Universitesi
Dumlupinar Universitesi

Dumlupınar Üniversitesi şehrimizin ve ülkemizin sorunlarını çözmeye aday büyük bir üniversite konumuna gelmiştir.


Üniversitede, Fen-Edebiyat, Mühendislik, İktisadi ve İdari Bilimler, Güzel Sanatlar, Simav Teknik Eğitim, Tıp ve Eğitim Fakülteleri, Sağlık, Beden Eğitimi ve Spor, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulları, Kütahya, Gediz, Tavşanlı, Altıntaş, Domaniç, Emet, Hisarcık, Simav ve Şaphane Meslek Yüksekokulları ile Fen, Sosyal ve Sağlık Bilimleri Enstitüleri mevcuttur.


Dumlupınar Üniversitesi Merkez Kampüsü içinde sıcak su kaynağı bulunmuş, bu kaynak üzerine termal tesis yapılarak 24 Kasım 2008 tarihinde hizmete açılmıştır. Yakın zamanda Tıp Fakültesi bünyesinde Türkiye’ nin en iyi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi hizmete açılacak olup, termal sağlık turizminin en önemli merkezlerinden biri olacaktır. Üniversitenin termal tesislerinde 2 havuz, 1 Türk hamamı, 1 sauna ve 1 jakuzi bulunmaktadır.


Dumlupınar Üniversitesi her geçen yıl daha iyi şartlarda eğitim-öğretim veren, daha kaliteli bilimsel araştırma ve yayın yapan, bölgenin sosyal, kültürel ve ekonomik yaşamına hizmet sağlayan üniversite olma yolunda hızla ilerlemektedir.

Ana Sayfaya Dön
Bu site Kültür ve Turizm Bakanlığı Bilgi Sistemleri Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanmıştır.
Bu sayfa 9650 kez gösterilmiştir.