English |  Deutsch  
Kütahya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü


30 Ağustos Zafer Bayramı ve Kütahya’ nın Kurtuluşunun 93. yılı münasebetiyle “Zafer Yolu Etkinlikleri” kapsamında Halk Konserleri verilecektir.

           30 Ağustos Zafer Bayramı ve Kütahya’ nın Düşman İşgalinden  Kurtuluşunun  yıl dönümü münasebetiyle her yıl Kültür ve Turizm Bakanlığı Sanatçıları tarafından  İlimizde  “Zafer Yolu Etkinlikleri” kapsamında, halk konserleri düzenlenmektedir.

Bu yıl da Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı Ankara Devlet Klasik Müziği Korosu, Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu, Sivas Devlet Türk Halk Müziği Korosu, Ankara Devlet Halk Dansları Topluluğu ve İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu Mehter Grubu tarafından 27 Ağustos 2015 tarihinde Altıntaş ilçesinde, 28 Ağustos 2015 tarihinde Dumlupınar ilçesinde, 29 Ağustos  2015 tarihinde Altıntaş Zafertepeçalköy’ de ve 30 Ağustos 2015 tarihinde de Kütahya’ da halkımıza açık ücretsiz halk konserleri verilecektir.

Konserde Bakanlığımız ses sanatçıları Zerrin NAYCI, Turgut KARADENİZ, Nilgün KIZILCI, Sıtkı AKIN, Nahide SAYGÜN AKKAL, Zahide ÖZDEMİR, Aydın AKAR ve Zafer ALBAYRAK sahne alacaktır.

            30 Ağustos Zafer Bayramı ve Kütahya’ nın Kurtuluşunun 93. yılı  münasebetiyle “Zafer Yolu Etkinlikleri” kapsamında gerçekleştirilecek olan  Halk Konserlerine tüm halkımız davetlidir.

         

Halk Konseri Kütahya’ da 30 Ağustos 2015 Pazar günü saat 21:00’ de Valilik Önü Zafer Meydanında gerçekleştirilecektir.

Ana Sayfaya Dön
Bu site Kültür ve Turizm Bakanlığı Bilgi Sistemleri Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanmıştır.
Bu sayfa 1448 kez gösterilmiştir.