English |  Deutsch  
Kütahya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü


15 -22 Nisan, Turizm Haftası Kutlanmaları (Basın Bülteni)

Toplumda turizm bilincini geliştirmek, iç turizmi canlandırmak, halkın turizm hareketlerine katılımını sağlamak amacı ile ülkemizde her yıl 15-22 Nisan tarihleri arası Turizm Haftası olarak kutlanmaktadır.

 

Ciddi bir ekonomik potansiyel olan turizm sektörünün bu tip kutlamalarla toplumun her kesimine yayılması, ülkemizin dış ülkelerdeki olumlu imajının artması için önem arz etmektedir.

Ülkemiz; tarihi değerleri, kültürel zenginlikleri, doğal güzellikleri, genç ve dinamik nüfusu, geleneksel misafirperverliği ve kaliteli hizmet anlayışı ile önemli bir potansiyele sahiptir.

Yer altı sıcak su kaynaklarının zenginliğiyle sağlık turizminde ön plana çıkan bir şehir olan Kütahya’nın tarihi ve kültürel zenginliklerini de daha iyi tanıtma imkanı sunan Turizm Haftası, il genelinde düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanacaktır.

Bu yıl 39.sunu kutladığımız Turizm Haftasının Kütahya’mıza ve Ülkemize hayırlı olmasını diliyor, hafta dolayısı ile katkılarını esirgemeyen Kütahya Belediyesi, Kütahya Ticaret ve Sanayi odası başta olmak üzere emeği geçen bütün kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum.

Turizm Haftası etkinlikleri çerçevesinde;

15 Nisan 2015 Çarşamba günü İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Güzel Sanatlar Galerisinde saat 14:00 de  Gençlik Merkezi tarafından El sanatları sergisi açılacak, Akşam saat 20:00 ‘de Gençlik Merkezi Neyzenler topluluğu tarafından Kütahya Belediyesi Yeni Kültür ve Ticaret Merkezinde “Neyzenler Gecesi” konseri verilecek,

Hafta boyunca öğrencilerimiz için Belediye Turist otobüsüyle şehir turu ve müze ziyaretleri düzenlenecek ayrıca öğrencilere okullarında Kütahya tanıtım filmleri gösterilecek,

19 Nisan 2014 Pazar günü Ticaret ve Sanayi Odası sponsorluğunda Başkomutan Tarihi Milli Parkımıza öğrencilerden oluşan 2 otobüsle gezi düzenlenecek, aynı gün sabah saat 09:00’ da Defterdarlık önünden hareket edilerek, Böcü deresi Parkurunda doğa yürüyüşü gerçekleştirilecektir.

Turizm Haftası süresince yapılacak olan etkinliklere tüm halkımız davetlidir.  

                                                                                 

                                       Zülkarni YELDEMEZ

                                                           İl Kültür ve Turizm Müdürü

Ana Sayfaya Dön
Bu site Kültür ve Turizm Bakanlığı Bilgi Sistemleri Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanmıştır.
Bu sayfa 1042 kez gösterilmiştir.